entrom pirátstva bol nepochybne Karibik, asi 50 rokov. Skutočne ním začal byť vtedy, keď Španieli našli v Amerike poklad. Španieli začali zo sebou prinášať obrovské množstvá zlata a striebra z rôznych prístavov Španielskeho Mainu, kde boli poklady.
    V Havane vytvárali celé konvoje lodí s pokladmi, odkiaľ sa plavili naspäť do Sevily. Ešte predtým ako sformovali tieto konvoje v Havane, ľudia ako Francis Drake a Henry Morgan ich napádali.
    Piráti si obľúbili Karibik, lebo veľmi príjemné podnebie. Bolo tam veľa neozbrojených obchodných lodí naložených nákladom a veľa opustených pláži, kde bolo možné vytiahnuť loď.
    Predstavitelia moci ich tam jednoducho nemohli vystopovať. Bolo to proste ideálne miesto pre vyčíňanie pirátov.
    Dobrým miestom pre pirátov bol Indický oceán, lebo sa tam plavili bohaté obchodné lode Východoindickej spoločnosti. Občas sa tam plavili galeóny, ktoré smerovali do stredného východu. Takže tam bolo veľa lodí, ktoré križovali oceán a piráti, ktorí mali základňu na Madagaskare mohli napadnúť ktorúkoľvek z nich. Ďalšiu oblasť, ktorú piráti z Karibiku zvykli križovať….
    Veľa krát prepadávali Atlantik. Jedným z cieľov na Africkom pobreží bolo Zlaté pobrežie, ktoré bolo ďalším zdrojom zlata, slonoviny a otrokov, s čím sa vtedy obchodovalo. A tak veľa pirátov mierilo na Zlaté pobrežie. Prepadávali prístavy pozdĺž Afrického pobrežia. Takže to bola ďalšia pirátska oblasť.

Tortuga
Port Royal - Jamajka
Libertatia na Madagaskare
New Providence
Barataria pri New Orleanse
Bahami
Dunkirk
Saint Malo
Mauritius