dobe Sira Francisa Drakea, a aj o niečo neskôr, sa španielske galeóny plavili z Mainu cez Havanu späť do Španielska. Ľudia ako Sir Henry Morgan a Sir Francis Drake poznali trasy týchto galeón s pokladmi a prepadávali ich. Neskôr piráti objavili obchodné trasy. Obchodnú loď chvíľu sledovali a zisťovali, či sa ju oplatí napadnúť a či je ozbrojená. Ak bola príliš silná nenapadli ju.
    Piráti išli predovšetkým za zlatom a striebrom, pretože z nich rýchlo zbohatli.
    Ale čo bolo prekvapujúce kradli aj bežné veci. Kradli mydlo, len aby mohli stále chodiť na palubu. Tiež často kradli nevyhnutnú výbavu iných lodí. Kradli kotvy a laná.
    Veľa ambicióznych pirátov „obchodovalo“ so svojimi loďami. Začali s loďou s 26 delami, napadli obchodnú loď so 42 delami a urobili z nej pirátsku loď, na ktorú pridali ešte ďalšie delá. Niektorí známi piráti mali celú flotilu pirátskych lodí. Zdržiavali sa na tej najväčšej a mali dve alebo tri ďalšie.
    Vždy sa snažili lúpiť množstvo alkoholu. Zaujímavou vecou na pirátskom útoku bolo, že keď už ukoristili všetko, čo chceli, strašne sa opili. Tak zvyčajne končil pirátsky útok.