ymboly smrti na pirátskej vlajke mali byť pre vyhliadnutú obeť výzvou, aby sa vzdala bez boja. Hoci táto vlajka naháňala moreplavcom strach, ešte hrozivejšia bola jednoduchá červená vlajka, signalizujúca smrť všetkým, ktorým bola určená. Krvavý znak slúžil ako výstraha, že v prípadnom boji sa piráti nezľutujú nad nikým. Zvyčajne však stačila aj čierna pirátska vlajka. Hoci niektoré posádky udatne bránili svoju loď, väčšina sa radšej vzdala alebo sa pripojila k pirátom. Pre mnohých námorníkov, vyčerpaných ťažkou službou, bolo pirátstvo symbolom slobody a bohatstva.
    Pirátska vlajka nebývala dokonalým dielom - šili ju lodní plachtári alebo hociktorý člen posádky, čo i len trochu vedel narábať s ihlou. Pirátom z ostrova New Providence šila vlajky vdova po plachtárovi za pálenku.
    V tradičnej námornej bitke by piráti pravdepodobne ťahali za kratší koniec, preto sa nezriedka uchyľovali k trikom. Keď sa približovala korisť, plávali pod priateľskou vlajkou a až v posledných minútach sa na stožiari zjavil pritátsky symbol. Ak sa vyľakaná obeť nevzdala bez boja, bleskurýchlo vtrhli na palubu a premohli posádku.
    Jolly Roger (Veselý Roger) je anglické pomenovanie pirátskej vlajky. Známa čierna vlajka so skríženými hnátmi, mečom lebkou a pod.

 

lajky slávnych pirátov:

Pirátky Mary Readová a Anne Bonnyová pravdepodobne bojovali pod týmto znakom s lebkou a skríženými šabľami. Bola to vlajka pirátskeho kapitána Jacka Rackmana. On sám však nebol taký udatný, ako naznačuje jeho vlajka. Keď na loď zaútočilo britské námorníctvo ukryl sa so zvyškom posádky do podpalubia a nechal obe ženy bojovať samotné.

 

Vlajka Henryho Averyho nápadne pripomína lebku a skrížené kosti legendárnych vlajok. V priebehu 17.stor. sa toto znamenie všeobecne používalo ako symbol smrti, piráti si ho prisvojili až koncom storočia. Lebka a skrížené kosti však neboli štandardným emblémom pirátov. Každá pirátska vlajka mala vlastnú podobu.

 

Meč bol vždy symbolom sily, takže posolstvo vlajky Thomasa Tewa bolo každému jasné. Zdá sa však, že pri voľbe svojho znaku - zahnutého ázijského handžára - nemal Tew príliš šťastnú ruku: pri bitke o indickú loď Futteb Mahmood v roku 1695 ho podobný meč pripravil o život.

 

Presypacie hodiny sa objavujú na mnohých pirátskych vlajkách. Na vlajke piráta Christophera Moodyho (1694 - 1722) rovnako ako na mnohých náhrobných kameňoch boli presypacie hodiny zobrazené s krídlami; mali zvýrazniť ako rýchlo sa v nich presýpa piesok. Tento tradičný symbol smrti upozorňoval námorníkov, že čas na kapituláciu sa kráti.

 

Na Čiernofúzovej vlajke bol kostlivec v podobe čerta, ktorý držal v rukách presýpacie hodiny a oštep namierený na krvácajúce srdce. Anglické meno pre pirátsku vlajku - Jolly Roger - pochádza pravdepodobne z francúzskeho termínu pre červenú vlajku Jolie Rogue.

 

 

Bartolomew Roberts si na svojej vlajke pripíja so smrtkou. Okrem tejto mal aj inú vlajku, kde stál medzi dvoma lebkami s nápisom ABH a AMH. Sú to anglické skratky pre slová ,,barbadoská hlava" a ,,martinická hlava" - šlo o prísahu pomsty voči dvom karibským ostrovom, ktoré sa mu postavili na odpor.