a pirátoch je zaujímavé, že ich možno okamžite spoznať. Do miestnosti môže vojsť niekto s páskou cez oko, alebo drevenou nohou a je to pirát. Spája sa s nimi aj chodenie po doske, ale najhlavnejšími symbolmi sú drevená noha, šatka okolo hlavy, páska cez oko, náušnice, pištole a papagáje.
    Papagáje boli obľúbeným suvenírom námorníkov a nosili ich z trópov. Prinášali si tiež opice a tigre, ale papagája bolo ľahšie priniesť. Mohli ste ich naučiť hovoriť veci ako: „Španielsky toliar!“.
    Do náušníc dával človek svoje úspory, boli zo zlata. Podľa jednej teórie zlatou náušnicou platil pirát svoj pohreb. Keď klesol na palube s nožom v hrdle, jeho druhovia sa mu postarali o dôstojný pohreb.
    Dôvod, prečo mali piráti pásku na oku bol ten, že rovnako ako námorníci, stávali sa obeťami nehôd na lodiach v morských bitkách. V záznamoch posádok sa uvádza, že námorníkom chýbali prsty, údy a oči. Páska cez oko jednoducho zakryla otvor po oku.
    Drevené násady, alebo drevené nohy… Dlhý John Silver nemal drevenú nohu. Ak ste čítali Ostrov pokladov, mal len jednu nohu a používal barlu. Ale podľa neho sa tvrdí, že všetci piráti mali drevené nohy. Veľa námorníkov malo drevenú nohu, lebo sa mu stal úraz na palube lode. Námorníci padali zo sťažňov, mohli ich rozdrviť laná, mohli spadnúť cez palubu, mohlo ich pritlačiť medzi dve lode, delová guľa im mohla nohu odstreliť. A tak námorníkom na tele dosť často na tele niečo chýbalo. Ak nemali nohu, museli sa uspokojiť s drevenou.
    Asi okolo roku 1700 Karibskí piráti začali používať čiernu vlajku s nejakým desivým symbolom, napríklad s lebkou alebo kostrou. Najprv boli na pirátskych vlajkách spolu s lebkou aj presýpacie hodiny. Podľa jednej teórie mali obete len určitý vymedzený čas a ak sa včas nevzdali boli mŕtvi. A tak zhruba viac ako 20 rokov boli lebka a skrížené kosti znakom pirátskej vlajky. Dovtedy mali rôzni kapitáni rôzne vlajky, ale táto sa napokon zaužívala aj ako pirátska vlajka.